IAP går til filmen!

IAP går til filmen!

"Hvordan bruke en bruker?"

IAP er så heldige å ha to dyktige og foretaksomme brukerrepresentanter i vårt vårt styre. Vi lager nå en informasjonsfilm om brukermedvirkning. Vi ønsker at at alle IAPs kandidater skal ha kunnskap om hvordan man kan nyttiggjøre seg erfaringskompetanse på ulike nivåer. Derfor er IAPs to brukerrepresentanter Adriane Strand Simon og Ida Marie Fagerhøi, samt nestleder Lene Holum godt i gang med filmopptak, profesjonelt ivaretatt av Arne Thoresen.

IAP Salong 16. oktober på Litteraturhuset i Oslo med Bergljot Gjelsvik.

10 juni 2025

Velkommen til IAP Salong! «Hvordan tåle det uutholdelige? «Inn i krisen» – veier til å forstå intense kriser og selvmordsfare. Bergljot Gjelsvik, psykolog og forsker, har studert selvmord og er opptatt av en fenomenologisk tilnærming til kriser. Hva kjennetegner en suicidal krise og våre reaksjoner på dem, og hvordan vi kan legge til rette for å møte mennesker som ønsker å dø med nysgjerrighet og innlevelse?"

IAPs Formidlingspris 2025

29 april 2025

Årets vinner av IAPs Formidlingspris er: Nora Sveaass! I forbindelse med IAPs årsmøte 24. april, ble årets Formidlingspris høytidelig kunngjort av IAPs styre v/Are Evang og Hanne Netland Simonsen.  Her er styrets begrunnelse for tildelingen: 

IAP Salong 8. mai

05 mars 2025

Velkommen til IAP Salong 8. mai med mingling fra kl. 18 i Nordahl Nordahl Brunsgate. Tormod Stangeland: "Tørre å spørre, orke å høre" - om hjelpernes egen behov i møte med suicidalitet.

Til toppen