Takk til to titaner i IAPs historie: Odd-Arne Tjersland og Per Eriksen

Faggruppa på barneprogrammet kunne endelig møtes fysisk og brukte anledningen til å takke av to titaner i IAPs historie. 

Per Eriksen og Odd-Arne Tjersland har holdt IAP-kurs sammen i flere år enn vi kan telle. De har bidratt med inspirasjon, lekenhet og familieterapi til generasjoner av barnespesialister. De kan ikke erstattes, bare hylles for sine bidrag når de nå ikke lenger skal holde familieturs på barneprogrammet.

MODIG LEDELSE! Velkommen til IAPs Lederforum torsdag 21.mai kl.1700

21 april 2026

Velkommen til IAPs Lederforum torsdag 21.mai kl.1700 i Nordahl Brunsgate 22 B, Oslo.  Modig ledelse! Beate Schwensen vil innlede, og skriver: «I min innledning vil jeg reflektere rundt det å være en modig leder. Innenfor ledelse og forbedringsarbeid er det et slagord som lyder: «Rock the boat, but stay in it». Og etter 23 år ble jeg selv vippet over bord.

Velkommen til kurs i hypnose 10. og 11. september med Maren Lindheim

09 april 2026

Kurs i klinisk hypnose. Kurs for deg som er nysgjerrig på klinisk hypnose. Innføring i begreper, fenomener og teknikker som du kan benytte i din kliniske praksis. Om kursholder: Maren Østvold Lindheim er spesialist i barne- og ungdomspsykologi, har bred erfaring i arbeid med barn og unge på sykehus, er initiativtager til Friluftssykehuset, er faglig ansvarlig for 1 - årig utdanning i klinisk hypnose ved RBUP og er aktiv i IAP barn og unge.

Til toppen